Velvyslanectví, víza, konzulární předpisy

ministerstvo zahraničí - informace o celních předpisech, vízech, podmínkách vstupu do jednotlivých zemí, požadovaných dokladech, zdravotních a bezpečnostních rizicích, důležitá telefonní čísla a doporučení, co dělat v nouzové situaci.
- české zastupitelské úřady v zahraničí
- zastupitelství cizích zemí v ČR
Aba - na stránkách najdete základní informace, jaké potřebujete doklady pro vstup do země, typ řidičského průkazu, doklady pro zvířata, doklady pro vozidlo, druhy pojištění pro vstup do konkrétní země
ESTA - odkaz na registrační formulář - ELEKTRONICKÝ SYSTÉM CESTOVNÍ REGISTRACE (ESTA) pro cesty do USA (Spojených států amerických). Po zrušení víz do USA je třeba, aby se každý občan České republiky před cestou do této země zaregistroval prostřednictvím elektronického formuláře a vyčkal na kladné vyřízení registrace. Pro vyplnění formuláře můžete přepnout na český jazyk.
sopka - vízové předpisy cizích zemí
vízový servis - informace o vízových povinnostech a zajišťování víz
embassyworld vlajka - velvyslanectví a konzuláty jednotlivých zemí ve světě a základní informace o zemích (zlaté stránky,předpověď počasí,cestovní průvodce,mapy,průvodce)
embassyweb vlajka - seznam zastupitelské úřady ve světě s odkazy
travel state vlajka - informace o podmínkách vstupu do jednotlivých zemí světa a bezpečnostních rizicích v některých zemích. Stránky MZ USA.

NAHORU