Mapy, plánovače tras

Mapy
Mapy Evropy a světa
Mapy Česká republika
Různé tematické mapy
Plánovače tras
Plány měst
Mapy a plány cyklistických tras
Turistické mapy

Mapy

mapy a plánovače tras mají zabudovány všechny velké portály - jsou uvedeny ty nejlepší. Obecně platí, že na mapových portálech na různých úrovních najdete automapy, turistické mapy, plánovače cest, plány měst s vyznačením turistických zajímavostí, restaurací, kin, čerpacích stanic, hotelů atd.
Pro lepší orientaci v automapách je výhodnější používat plánovač tras se zadáním výchozího a cílového bodu, trasa vás pak vede na poměrně malé viditelné ploše mapy
- pro usnadnění hledání cizích zemí, kdy je třeba do vyhledavače "Google maps" zadávat anglické názvy zemí, můžete využít předinstalované menu.
U výše vyhledaných map můžete mapy přibližovat a přepínat na satelitní snímky, vřele
Častým dotazem je vyhledávání Řeckých ostrovů a oblastí
mapa Andros
mapa Athény
mapa Attika
mapa Epirus
mapa Evia
mapa Chalkidiki
mapa Chios
mapa Kalymnos
mapa Karpathos
mapa Kefalonie
mapa Korfu
mapa Kos
mapa Kréta
mapa Kythira
mapa Lefkáda
mapa Lesbos
mapa Limnos
mapa Mykonos
mapa Naxos
mapa Olympská riviera
mapa Parga
mapa Paros
mapa Paxi
mapa Peloponés
mapa Rhodos
mapa Samos
mapa Santorini
mapa Skiathos
mapa Skopelos
mapa Syros
mapa Telendos
mapa Thassos
mapa Zakynthos

Mapy Evropy a světa

Google tip   - virtuální mapa světa, suverénně nejlepší mapa světa, velice podrobná, možnost přepínat do režimu satelitních a leteckých snímků. Funkce Street View umožňuje procházet virtuální prostředím ulic vybraných měst. Funkci spustíte přetažením žlutého panáčka nad posuvníkem do mapy nad sledované město.
Bing maps anglicky - Konkurenční mapa od Microsoftu zatím nedosahuje kvality mapy Google, přesto některé dílčí oblasti mohou být podrobnější nežli v mapě Goole
openstreetmap anglicky - OpenStreetMap je běžnými uživateli svobodně editovatelná mapa celého světa.
map24 - unikátní virtuální automapy Evropy, Severní a Jižní Ameriky, Asie, Jižní Afriky a Arabského poloostrova pracujícím až s rozlišením do 20m! škoda, že je mapa koncipována jen jako automapa a postrádá prvky turistické mapy, jinak by stačila jako jediná na internetu - vyžaduje v prohlížeči nainstalovaný virtuální nástroj java- je nabídnut k bezpečnému nainstalování - možno využít jako plánovač tras s celou řadou doplňkových služeb
expendia anglicky - automapa Evropy a USA pracující s velikým rozlišením umožňujícím zvětšit města až na úroveň plánů ulic, zbytek světa zobrazuje jako velice solidní topografické mapy
multimap tip anglicky - mapy celého světa , velice solidně zpracované automapy i v exotičtějších částech světa
mapquest anglicky - jednoduché mapy zemí s topografickými náznaky - celý svět
sightseer - Přehledný katalog zajímavých míst zachycených objektivem satelitu. Kromě nepřeberného množství pamětihodností po celém světě zde můžete najít mnoho skutečně exotických lokalit, jako je dům Billa Gatese, soukromý lunapark Michaela Jacksona nebo slavná vojenská oblast 51. Katalog je rozdělený podle zemí a ze zobrazeného snímku lze přejít plynule zmenšením na satelitní nebo klasickou mapu navazující oblasti
blueflag - Blueflag-systém modrých vlajek, kterým se hodnotí čistota a upravenost pláží, moře a bezprostředního okolí. Loni bylo certifikováno více než 3 300 pláží a přístavů ve 36 zemích světa. Můžete si před volbou své dovolené na seznamu zjistit, zda-li místo, kam chcete jet, je opravdu ekologicky čisté.

ubytování rezervace hotelů

Mapy zemí

mapy.zoznam slovensky - automapa Slovenska
mapy.atlas.sk slovensky - jiná alternativa mapy Slovenska
croatia-map mapa Chorvatska s vyznačením mnoha turistických informací
Mapový serer Švýsarska mapový server Švýcarska
Slovinsko mapový server Slovinska
Estonian Atlas mapový server Estonska
pilot mapový server Polska
Mapový server Norska mapový server Norska
staedteverlag německy  - automapa Německa a plány německých měst až na úroveň detailů turistických map
chorvatskomapa   - velké množství růzých map Chorvatska a Černé hory

Mapy České republiky

mapy a plánovače tras mají zabudovány všechny velké portály - jsou uvedeny ty nejlepší. Obecně platí, že na mapových portálech na různých úrovních najdete automapy, turistické mapy, plánovače cest, plány měst s vyznačením turistických zajímavostí, restaurací, kin, čerpacích stanic, hotelů atd.
Pro lepší orientaci v automapách je výhodnější používat plánovač tras se zadáním výchozího a cílového bodu, trasa vás pak vede na poměrně malé viditelné ploše mapy
Mapy.cz  
- podrobná mapa České republiky, mapa Evropy, detailní letecká mapa ČR, satelitní mapa ČR, satelitní mapa Evropy, historická mapa ČR 

 

Google - nejpodrobnější mapa České republiky, letecké snímky nabízejí detailní rozlišení
Mapy.cz - nejpopulárnější mapa mezi českými uživateli. Kromě klasického zobrazení, leteckých snímků nabízí kvalitní turistickou souřadnicovou mapu s vyznačenými turistickými a cyklistickými trasami. na mapě je možné zadat zobrazování fotografií, dopravní situaci nebo předpověď počasí. Samozřejmostí je vyhledávání domů podle popisných čísel a plánovač tras.Na mapě můžete využít plánovač tras nejen pro motorová vozidla, ale i plánování pro cyklisty po značených cyklostezkách.
amapy - nabízí dobrou turistickou mapu, přínosem je vyhledávání nejbližšího bankomatu, informační a nákupní centra, pošty, pohostinství, samosprávy, benzinové stanice, vlakové,autobusové a MHD zastávky, sběrného dvora. prostřednictvím této mapy je možné si připravit tracu pro navigaci Tom Tom. Zobrazuje turistické i cyklistické trasy. Prostřednictvím mapy je možné rychle vyhledat nejbližší zastávku veřejné dopravy a hned také nejbližší spojení. Dále je možné měřit vzdálenosti a vyhledávat souřadnice zadaného bodu. Plánovač tras už je samozřejmostí.
idnes - on-line mapa České republiky, cyklistické, turistické a běžkařské trasy. Na mapě se zobrazují zájmové body: Bazény,Církevní památky, Golfová hřiště, Hrady, zámky a zříceniny, Hvězdárny, rozhledny, Jeskyně, Kempy, Lázně a památkové rezervace,Naučné stezky, Památky UNESCO, Památníky, mohyly, pomníky, Přírodní zajímavosti, Technické památky, Turistické atrakce, Turistické vizitky, Turistické známky, ZOO, botanické zahrady, Židovské památky, Kontaktní místa ÚAMK, Letiště, Zimní střediska
openstreetmap.cz - OpenStreetMap je uživateli editovatelná mapa České republiky. Jsou na ní značeny především turistické trasy. Není dobře podporována některými prohlížeči.
intermap - Povodňová mapa a průvodce pro zjištění nebezpečí výskytu povodně
portál gov - podrobná vrstevnicová mapa ČR
cuzk - vrstevnicová mapa ČR s vyznačenými nivelačními body ze kterých lze vyčíst nadmořskou výšku terénu
cuzk - Geoprohlížeč Českého ústavu zeměměřického a kartografického nabízí kromě jiného velice podrobné vrstevnicové mapy. Bohužel technická úroveň prohlížeče je mizerné, načítání map zdlouhavé a nepodporuje některé internetové prohlížeče
Katastrální mapa - kompletní katastrální mapa České republiky. nemá sice nic společného s cestováním, je to ale velice užitečná pomůcka,kterou každý z nás může někdy potřebovat. více: nahlížení do katastru, kde můžete vyhledat vlastníky parcel
cenia - Skutečný skvost!! Historická velice podrobná letecká mapa České republiky vytvořená kolem roku 1955. Pamětníci mohou porovnat se současnou leteckou mapou, co se za ty léta ve vašem okolí změnilo.
praha-mesto - Historické letecké mapy Prahy z let 1935, 1953, 1975, 2000 a 2003
geolab - Spíše zajímavost - staré vojenské mapy z 18. a 19. století.

Různé tematické mapy

Runmap    - běžecké trasy-na této mapě zaznamenávají příznicvi běhu svoje oblíbené trasy, které můžete převzít nebo doplnit ty svoje. Mapa pokrývá celý svět, ale samozřejmě, zaznamenány jsou zatím jen dílčí úseky.
Wandermap    - turistické trasy - na této mapě zaznamenávají příznicvi pěší turistiky svoje oblíbené trasy, které můžete převzít nebo doplnit ty svoje. Mapa pokrývá celý svět, ale samozřejmě, zaznamenány jsou zatím jen dílčí úseky.
Mopedmap    - motocyklové trasy-na této mapě zaznamenávají příznicvi mototuristiky svoje oblíbené trasy, které můžete převzít nebo doplnit ty svoje. Mapa pokrývá celý svět, ale samozřejmě, zaznamenány jsou zatím jen dílčí úseky.
Bikemap    - cyklistické trasy-na této mapě zaznamenávají příznicvi cyklistiky svoje oblíbené trasy, které můžete převzít nebo doplnit ty svoje. Mapa pokrývá celý svět, ale samozřejmě, zaznamenány jsou zatím jen dílčí úseky.
Inlinemap    - in line trasy-na této mapě zaznamenávají příznicvi in line bruslení svoje oblíbené trasy, které můžete převzít nebo doplnit ty svoje. Mapa pokrývá celý svět, ale samozřejmě, zaznamenány jsou zatím jen dílčí úseky.
Cyklistevitani    - mapa cyklistických tras a služeb.
Cykloserver tip   - kvalitní on line cyklistický atlas, kde si můžete naplánovat trasu a přitom se vám zobrazí převýšení i výškový profil trasy.
krnap    - mapový server Krkonošského národního parku poskytuje mnoho turisticky zajímavých informací
Vyletnik    - mapa turisticky zajímavých míst v České republice .
Geolab    - unikátní staré mapy českého území.
Geolab    - unikátní staré mapy moravského území.
Turistik    - mapa turisticky zajímavých míst v České republice.
Pampeliska tip   - mapa zobrazuje turistické, kulturní, sportovní a ubytovací cíle v České republice.
Webcams    - webové kamery v české republice.
cenia    - pod záložkou "Evidence ISVS" najdete nejrůznější informace o vodních tocích v ČR např. zátopové oblasti a místa vhodná pro koupání. Stánky nejsou optimalizovány pro některé typy prohlížečů.
Google tématické    - skiareály.
Google tématické    - parkování v Praze.
Google tématické    - pražská integrovaná doprava.
Google tématické    - golfová hřiště.
Google tématické    - oblíbená místa v Praze a okolí.
Google tématické    - Česk kras.
Google tématické    - Astromapa ČR.
Google tématické    - Naturistická místa.
Google tématické    - Krušnohorská horská železnice.
Google tématické    - Tipy na výlet Krnovsko - Osoblažsko.
Google tématické    - Loučná nad Desnou / Jeseníky :: turistické cíle & služby.
Google tématické    - Exteriéry českých filmů.
Google tématické    -Fabriky, které již dávno upadly v zapomnění, nebo které dosud fungují.
Google tématické    -Národní parky střední Evropy.
Photosynth    - mapa s 3D scenériemi různých míst vytvořenými z běžných fotografii uživatelů pocházející z dílny Microsoftu
flightradar24    - na mapě se zobrazuje aktuální pohyb letadel na evropským kontinentem. Poklepem na letadlo se vám zobrazí trasa a parametry letu.
worldwidetelescope    - WorldWide Telescope je aplikace, kterou můžete stáhnout do svého počítače a následně zobrazit nejpodrobnější pohled na vesmír, jaký kdy byl sestaven.

Plánovač tras

Plánovače tras vám umožňují najít optimální trasu z jednoho místa do druhého. Lze volit z nejkratší, nejrychlejší, nejekonomičtější trasy, některé umožňují volit body přes které chcete jet. Zobrazí vám itinerář cesty, vzdálenost, čas, spotřebu, cenu benzínu, teplotu a turistické informace v cílovém bodu.Toto je ideální stav, většina plánovačů je dobrá jen v některých parametrech a jiné chybí, rovněž co do podrobnosti určitých oblastí se různí.Proto je třeba hledat co vám vyhovuje a co upřednostňujete. Chcete-li si udělat co nejpřesnější obrázek o vaší cestě, nákladech na mýtné a dálniční poplatky, skombinujte pohled na plánovače tras mappy a viamichelin, každý plánovač má své výhody
TomTom tip- Plánovač tras TomTom je asi to nejlepší co můžete v češtině v současnosti nalézt. Odjíždíte li do západní Evropy v nejbližších minutách, vygeneruje vám nejrychlejší trasu s ohledem na aktuální dopravní situaci. Je škoda, že nemá konformnější doplňkové funkce např, cesta "přes",kalkulaci spotřeby a nákladů za dálniční známky a mýtné. K tomu je třeba použít některý z níže uvedených cizojazyčných plánovačů. Pozor je třeba si tát při zadávání českých názvů obcí. Prohlížeč nepodporuje háčky a čárky, názvy je třeba psát bez diakritiky. I tak vám správně vygeneruje, hledanou obec.
Nokia
- plánovač tras a mapy pro satelitní navigaci Nokia Maps Ovi
Zvláště uvažujete-li o zakoupení a využívání bezplatné GPS navigace prostřednictví telefonů Nokia, zde máte možnost si mapy a plánování tras vyzkoušet ve svém prohlížeči a následně po registraci si mapy dle svého telefonu stáhnout do počítače. Užitečný by pro vás mohl být článek na serveru idnes popisující, jak mapy nainstalovat: Už ani halíř za navigaci v mobilu.
mapy - plánovač tras v ČR
plánovač tras škoda - vyhledávání tras v Evropě česky
plánovač tras ADAC tip německy - skvělý plánovač tras německého autoklubu ADAC. Plánovač vám zobrazí mnoho zajímavých údajů včetně podrobného rozpisu dálničních poplatků, cen PHM, počasí, kempů a celé řady dalších. Považuji za nejlepší plánovač, škoda, že není v češtině.
plánovač tras viamichelin tip anglicky německy - plánovač tras. Plánovač vám zobrazí náklady na cestu po dálnicích včetně těch, kde se platí mýtné např. Itálie, Francie
plánovač tras mappy - plánovač tras vám vám naplánuje cestu z výchozího bodu až do cíle po celé Evropě, ukáže trasu, spočítá km, zhruba náklady na benzín, itinerář cesty, možnosti ubytování, kempy - v anglické verzi pod tlačítkem "More options" - pozor, neukazuje poplatky na italských dálnicích
plánovač tras maporama anglicky německy  - plánovač tras především pro západní Evropu Polsko, Estonsko. Více či méně omezeném rozsahu Slovensko, Maďarsko, ČR, Rumunsko, Řecko, Chorvatsko a ostatní východoevropské země.

Plány měst

plány i menších měst mají v sobě zabudované zde uváděné automapy Evropy a plánovače tras, je třeba si to odzkoušet, některé nezobrazují názvy všech ulic . Hledáte-li konkrétní ulici jsou ideální
hot maps tip německy  - přehledné dobře udělané turistické plány středů měst v Evropě, ve světe a i menších německých městech - rychlé hledání, automapa Německa
reiseplanung německy - plány některých evropských měst
falk německy - mapy, plány měst a průvodce v němčině
mapquest německy anglicky italsky francouzky - plány evropských měst
presporok - plán Bratislavy
Berlin německy - plán Berlína
Brusel anglicky - webové stránky o městě
Helsinky anglicky - plán města Helsinky
Kodaň anglicky - webové stránky o městě
Kypr anglicky - plány měst na Kypru, průvodce ostrovem
Wien německy - Vídeň, webové stránky o městě, plán, MHD, důležité adresy, volný čas
stadplan německy - plány německých měst a městeček

GPS

geocaching.cz    - klčové české stránky na téma geocaching. Co je geocaching. Geocaching [anglicky džiokešin, česky geokešink] je hra na pomezí sportu a turistiky, která spočívá v použití navigačního systému GPS při hledání skrytého objektu zvaného cache, o němž jsou známy jen jeho geografické souřadnice. Při hledání se používají běžné turistické přijímače GPS. Člověk, zabývající se geocachingem, bývá označován slovem geocacher.
geocaching.com anglicky - Oficiální světové stránky určené geocachingu
poklady - stránku určené pro zájemce o geocaching.
navigovat anglicky - magazín s tématikou GPS navigací. Testy a hodnocení navigací, informace o novinkách, diskuse
TomTom tip- Online internetová verze mapových podkladů pro navigace TomTom, které lze plně využít ja plánovač tras
Maps Ovi - Online internetová verze mapových podkladů pro bezplatnou navigaci Maps Ovi od Nokie, které lze plně využít ja plánovač tras

Mapy a plány cyklistických tras

idnes - cyklistická mapa ČR
cykloserver - cyklistické trasy v ČR
bikemap - cyklistické trasy-na této mapě zaznamenávají příznicvi cyklistiky svoje oblíbené trasy, které můžete převzít nebo doplnit ty svoje. Mapa pokrývá celý svět, ale samozřejmě, zaznamenány jsou zatím jen dílčí úseky.
cyklistikakrnoov - mnoho odkazů a cyklistické trasy v ČR a sousedních zemích
tiris.tirol německy - kvalitní cyklistické mapy Rakousko-Tiroli
ttg německy - plány cyklistických tras v oblasti Lince -Rakousko
radfahren německy - plány a popisy cyklistických tras v Německu
veloland německy anglicky italsky francouzky - cyklotrasy ve Švýcarsku včetně interaktivní mapy

Turistické mapy

doménou internetových turistických map jsou stránky především různých nadšenců, kteří dávají dohromady co poshánějí, proto bývají na jejich stránkách různé směsi a je obtížné vytvořit přehledné uspořádání, nezbývá než proklikávat a hledat
ordnancesurvey    - on line turistická mapa Velké Británie. atlas.
Mapy ČVUT
dan
travel Valek
Vysoké Tatry
Polsko-jihovýchod
Rakouskou, Rakousko
Slovinsko
Korsika

NAHORU