Letiště
  Amsterdam Barcelona Benátky curych Frankfurt Kodaň
  Kolín/Bonn Košice Londýn2 Madrid Mallorka Milano
  Paříž2 Praha Řím2 Stockholm Varšava Dublin
  Vídeň          

Informace o letištích lze získat na těchto stránkách:

letiště Brno, letiště Mošnov, letiště Karlovy Vary, letiště Bratislava, letiště Brusel,
letiště Athény, letiště New York

Přehled světových aerolinií, letišť a jejich kódů      - odkazy na stránky letišť - při vyhledávání se orientujte podle mezinárodního kódu  letiště (např. Praha - PRG, Frankfurt - HHN), který je uváděn na stránkách leteckých společností vždy u názvu výchozího nebo cílového letiště.

česká správa letišť - přílety a odlety letišti Ruzyně Praha


Letiště: Praha Ruzyně (PRG) 
www: www.csl.cz  plán letiště Praha Ruzyň
Doprava do centra města:

Automobil: Letiště je situováno na severozápadě města u dálnice číslo 7 směr Chomutov Slaný a Kladno. Všechny sjezdy jsou dobře označeny.

Taxi: Stanoviště letištních taxi je před příletovou halou. Cesta do centra trvá cca 20-30 minut a stojí okolo 600 Kč (20 €.

Autobus: Zastávka autobusů je před letištní halou. Linka číslo 119 jezdí z letiště na zastávku metra A Dejvická. Linka 100 jezdí na zastávku metra B Zličín. Obě linky metra A i B jedou přímo do centra. Obvyklá doba jízdy je 20-30 minut. Jízdenka stojí 12 Kč (30 eurocentů

Letiště: Curych (ZRH)
www: www.uniqueairport.com

Doprava do centra města:

Automobil: Letiště leží uprostřed švýcarské silniční sítě s výbornou dostupností do Curychu a dalších měst jako je Bern, Basel a St. Gallen ležících na dálnici A20.

Taxi: Stanoviště taxi je před terminály A a B. Cesta z letiště do centra Curychu stojí cca 50 franků (35 €.

Vlak: Letiště v Curychu disponuje svou vlastní železniční stanicí, která je umístěna pod terminálem B. Z ní jezdí vlaky Švýcarských federálních drah do Curychu a mnoha dalších měst.

Autobus: Autobusový teminál přiléhá k parkovišti B. Deset pravidelných autobusových linek jezdí do místních měst a vesnic.


Letiště: Letiště Dublin (DUB)
www: www.dublin-airport.com
Automobil: Letiště je snadno dostupné silnicemi M50 nebo M1/N1.

Z jihu či západu - většina silnic (N81, N7, N4, N3, N2) vede na okruh M50. jeďte na sever po M50 k exitu M1 a zůstaňte v levém pruhu. Letištní kruhový objezd je na prvních semaforech, ke kterým přijedete. Jednoduše sledujte ukazatele k parkovištím či odletům.

Ze severu - M1/N1 ve směru na jih vás zavede přímo k letištnímu kruhovému objezdu. Jednoduše sledujte ukazatele k parkovištím či odletům.

Z východu - M1/N1 ve směru na sever vás zavede přímo k letištnímu kruhovému objezdu. Jednoduše sledujte ukazatele k parkovištím či odletům.


Taxi: Taxi stanoviště se nachází přímo na letišti. Cena za jízdu do města je okolo 15 eur. Taxi si účtuje poplatky za zavazadla, zvířata (kromě slepeckých psů), za jízdy v neděli a ve svátky. Bližší informace poskytnou řidiči taxi či stanoviště taxi.

Vlak: Letiště v Dublinu nemá vlakové spojení.

Autobus: Na Dublinské letiště jezí 700 autobusů denně z různých míst Dublinu.

Z oblasti Dublinu

AerDart jezí mezi stanicí Howth Junction DART a Dublinským letištěm. Jezdí každých 15 minut a stojí přibližně 5 eur.

Aircoach - jezdí z centra a jižního Dublinu na letiště. Jezdí 24 hodin denně. Jízdenky se kupují u řidiče za cenu asi 6 euro (jednosměrná) a 10 euro (zpáteční). Autobusy staví u většiny velkých hotelů v Dublinu.

Ze severního Dublinu

BusEireann - jezdí z letiště do Dundalku (Route 100) a do Belfastu (Route 1/200). Expresní služba ve spolupráci s Ulsterbusem jezdí ze zastávky 8 (Arrivals Road). Celonárodní síť autobusů Eireann je (přes 1,000 destinací včetně Galway - Waterford - Cork - Rosslare) je dostupná z centrálního autobusového nádraží (Busaras) pomocí spoje Airlink Dublin Bus na zastávce 1 (Arrivals Road).

Z jižního Dublinu

J J Kavanagh jezdí na letiště z Tramoru a Waterfordu.

Ardcavan jezdí na letíště z Wexfordu

Ze západního Dublinu

Bus Nestor a CityLink jezdí na letiště z Galway

Letiště:  Amsterdam Schiphol (AMS)
www: www.schiphol.nl
Doprava do centra města:

Automobil: Letiště Schiphol se nachází u dálnice A4 (E10) spojující Rotterdam a Hague s Amsterdamem. Cesta od letiště na dálnici A4 a další města je dobře označena. Cesta do centra trvá cca 25-30 minut.

Taxi: Stanoviště taxi je před příletovou halou. Cesta do centra Amsterdamu trvá 25-30 minut a stojí obvykle 20-40€.

Vlak: Nejjednodušší způsob jak se dostat do centra. Přímý spoj z letištní stanice do stanice Amsterdam Cenraal jezdí každých 10-15 minut. Cesta trvá 15-20 minut a jednosměrná jízdenka stojí od 3,10 €.

Autobus: Amsterdamské letiště je obsluhováno několika linkovými autobusy které jezdí z letištních terminálů do centra Amsterdamu každých 15-20 minut.


Letiště: Kodaň Kastrup (CPH)
www: www.cph.dk
Doprava do centra města:

Automobil: Letiště se nachází u dálnice E 20 spojující Kodaň s Malmö (Švédsko). Všechny sjezdy jsou dobře označeny.

Vlak: Letiště v Kodani disponuje svou vlastní železniční stanicí, která je umístěna pod Terminálem 3. Vlaky do Kodaně a Malmö (Švédsko) jezdí každých 20 minut.

Autobus: Autobusy čísla 9, 250S a 500S spojují letiště s centrem Kodaně. Jezdí denně do půlnoci.

Letiště: Madrid Barajas (MAD)
www: www.madrid-mad.com
Doprava do centra města:

Taxi: Před terminálem se nachází stanoviště taxi. Cesta do centra Madridu trvá 25-30 minut. Obvyklá cena je 15-20 euro.

Vlak: : Madridské metro spojuje letiště s centrem. Neexistuje však žádný přímý spoj a je třeba přestupovat. Letištní stanice je umístěna ve spojovacím koridoru mezi terminálem 2 a parkovištěm 2. Linka 8 jezdí na stanici Mar de Cristal, odkud vás linka 4 doveze do centra. Vlaky jezdí denně od 6 hodin ráno do 2 hodin v noci. Cesta trvá zhruba 40 minut. Cena je 1,10€.

Autobus: Letištní autobus (Linka 89) spojující příletovou halu s Plaza de Colon (podzemní autobusovou stanicí) jezdí každých 10-30 minut, v závislosti na denní době. Cena jízdenky je 3,10 €.

Letiště: Paříž - Roissy Charles de Gaulle (CDG)
www: www.adp.fr
Doprava do centra města:

Automobil: Letiště leží u dálnice A1 (autoroute du nord). Všechny sjezdy jsou dobře označeny. Cesta trvá 15 - 20 minut.

Taxi: Stanoviště taxi je před příletovou halou. Cesta z letiště do centra trvá cca 45 minut a stojí okolo 38 €.

Vlak: RER - vlakové spojení do Paříže (ADP shuttle + vlak SNCF + metro). Linka B jezdí každých 8 - 12 min ze stanice TGV u terminálu 2 do Gare du Nord, Chatelet les Halles, St Michel, Denfert a Rochereau s následným spojením na metro. Cena kombinované jízdenky je 7,70 €.

Autobus: Letiště je obsluhováno vlastní autobusovou linkou (Roissybus). Ta zhruba každých 15 - 20 minut spojuje letištní terminály a Place de l'Opéra. Cesta trvá cca 45 minut a cena jízdenky je 8,20 €

Letiště: Paříž Orly (ORY)
www: www.adp.fr
Doprava do centra města:

Autobus: ORLYBUS - jezdí do zastávky metra Denfert-Rochereau Métro/RER zastávky (autobus je vedle RER zastávky) jezdí každých 20 minút, cesta trvá asi. 45 minut
                 JETBUS - autobusové spojenie do Villejuif Louis Aragon Métro (zastávka metra) pravidelné odchody každých 15 minút, trvanie cesty cca 45 minút
Vlak: :ORLYVALjezdí každých 5 minut, cesta trvá 30 minut, cena € 8,75 lternatíva Anthony zastávka s RER B (Denfert-Rochereau, Saint-Michel, Châtelet-les-Halles)
           ORLY RAIL -RER C,  cesta trvá asi. 40 minut, jezdí každých 15 až 30 minut

Letiště: Londýn Stansted (STN)
www: www.baa.com
Doprava do centra města:

Taxi:  Cesta taxi do centra Londýna trvá asi hodinu a půl a stojí kolem 60 GBP

Vlak:  nástupiště je pod terminálem letiště, lístky se kupují v automatech na nástupišti.STANSTED EXPRESS jezdí v pondělí až pátek v čase od 8 do 17, v neděli od 8 do 16 hodin každých 15 minut, v sobotu každých 30 minut v čase od 8 do 16 hodin. Na stanici Liverpool Street trvá cesta asi 45 minut.Cena zpáteční jízdenky je 23 GBP, 11.50 GBP dítě (5-15 let). Jednosměrná jízdenka stojí 13 GBP, 6.50 GBP dítě (5-15 let). Lístky zakoupíte na železniční stanici.

Autobus: aerobus na zastávku Victoria jezdí každých 20 minut po celý den, Expres jezdí každou hodinu na Cambridge, Colchester, Heathrow a letiště Gatwick. Cest trvá asi 1:40 hod. Každé 2 hodiny jezdí na Oxford, Norwich a Bury St. Edmunds.  Místní autobusové spojení na Bishop´s Stortford, Braintree, Chelmsford, Dunmow, Epping, Harlow a Saffron Walden.Cena zpáteční jízdenky je 15 GBP, 7.50 GBP dítě (3-15 let), 12 GBP senioři (60 a více let). Jednosměrná jízdenka stojí 10 GBP, 5 GBP dítě (3-15 let), 8 GBP senioři. Lístky zakoupíte v příletové hale, na autobusové stanici, nebo přímo u šoféra. Studentskou slevu lze získat pouze po předložení britské průkazky na slevu na autobus (10 GBP/rok).

Automobil: letiště je situováno blízko křižovatky dálnice M11 a 20 minut od dálnice M25. Do centra je lehký přístup


Letiště: Londýn Gatwick (LGW)
www: www.baa.co.uk/main/airports/gatwick
Automobil: Letiště Gatwick se nachází 45 km jižně od Londýna a je napojeno přímo na dálnici M23 na křižovatce 9 a na silnici A23 z Londýna do Brightonu. Pouhých 10 minut jízdy dále se napojuje silnice M25 na celý silniční a dálniční systém Velké Británie.

Taxi: Cesta z letiště do centra Londýna trvá zhruba 60-70 minut a stojí 65 liber.

Vlak: Gatwick Express nabízí pohodlné a rychlé spojení mezi středem Londýna a letištěm Gatwick. S dobou jízdy okolo 30 mintu z London Victoria do Gatwick (35 minut v neděli) je toto nejrychlejší spojení mezi centrem Londýna a letištěm. Cena je 10,20 liber za jednosměrnou a 19,50 liber za zpáteční jízdenku.
Další možností je služba Connex South Central's ze stanice Victoria. S dobou jízdy 35 minut trvá trochu déle, ale je levnější (8,20 liber za jednosměrnou a 16,40 liber za zpáteční). Četnost spojů j ekaždých 15 minut od pondělí do pátku s hodinovými intervaly přes noc.

Autobus: Na letiště jezdí spoj Airbus service číslo A5 ze stanice Victoria coach. První spoj jede v 6.35, poslední ve 23.25. Během dne jezdí autobusy v hodinových intervalech a jízda trvá kolem 90ti minut. Spoj A5 jezdí na oba terminály (North i South). Cena je 8 liber za jednosměrnou a 10 liber za zpáteční jízdenku

Letiště: Řím Fiumicino (LDU)
www: www.adr.it
letiště je 15 km od centra

Doprava do centra města:

Autobu: autobus Terravision (Hlavní stanice Roma Termini – letisko Roma Fiumicino) www.cotralspa.it

Vlak: : vlak + autobus Cotral (železniční stanice Fiumicino – letiště Roma Fiumicino) www.trenitalia.it

Metro:metro + autobus Cotral (linka A, stanica Anagnina – letiště Roma Fiumicino www.metrebus.it


Letiště: Řím - Ciampino (CIA)
www: www.adr.it
lAutomobil: Letiště Ciampino se nachází na Via Appia Nuova, 15 km od centra Říma, kousek od římského vnějšího městského dopravního okruhu (GRA) a od hlavního silničního systému SEVER-JIH a VÝCHOD- ZÁPAD. Lze se na něj tat takto:

Pro přijíždějící z Říma: VIA Appia Nuova ve směru Castelli Romani.

Pro přijíždějící z letiště Fiumicino: silnicí Fiumicino/Řím - GRA okružní komunikace - Via Appia - Via Appia Nuova ve směru Castelli Romani.
Pro přjíždějící z dálnice: Exit Roma Sud - GRA okružní komunikace - Via Appia Nuova ve směru Castelli Romani.
Pro přijíždějící z jihu z oblasti Lazio: Via Appia Nuova ve směru na Řím.

Taxi: Parkoviště taxi je lokalizováno naproti příletové hale. Doporučujeme používat pouze oprávněná vozidla taxi, tedy vozidla s taxametrem. Kromě standardních cen (41 eur) mohou být vyžadovány příplatky za zavazadla, noční či víkendovou jízdu.
>
Autobus: Autobusová zastávka se nachází před příletovou halou. Letiště je spojené s centrálním vlakovým nádražím Roma Termini autobusy Terravision a Schiaffini. Obě linky stojí 8 euro za jednosměrnou a 13,50 euro za zpáteční jízdenku. S linkou metra A je letiště spojeno autobusem Cotral. Autobus Cotral stojí 1,23 euro a metro 92 eurocentů

Letiště: Barcelona (BCN)
www: www.aena.es
Doprava do centra města:

Autobus: Aerobus na Plaza de Catalunya každých 15 min (6.00 – 23.00), cena 3,16 €

Vlak: z letiště na Plaza de Catalunya každých 30 min do centra města (6.13 – 23.40) – čas cesty približne 24 min, cena 2,25 €


Letiště: Varšava - Fryderyk Chopin (WAW)
www: www.polish-airports.com
Doprava do centra města:

Autobus:  linky městské dopravy (čísla 175, 188), od 4.50 do 23.10 v špičce každých 8 min – cesta do centra trvá 30 min. Lístky je možné koupit v stáncích „ruch“ – 2,40 PLN + 2,40 PLN za zavazadlo

Letiště: Palma de Mallorca (PMI)
www: www.aena.es
Doprava do centra města:

Autobus : zastávka autobusu  před poschoďovým parkovištěm, před východem D podlaží příletů a zastávka autobusu – autobus číslo 170 – je před odbavovacím podlažím1,80 €>

Letiště: Miláno-Bergamo  (BGY)
www: www.sacbo.it/Airpor/portalProcess.jsp
Doprava do centra města:

Autobus: jezdí z letiště na hlavní nádraží v půlhodinový až hodinových intervalech € 6,70, jízda trvá asi 1 hodinu

Letiště: Benátky Marco Polo (VCE)
www: www.veniceairport.com
Doprava do centra města:

Taxi:do centra trvá asi 30 minut a stojí kolem 25 EUR.

Autobus: Autobusová zastávka se nachází před letištěm. Modrý autobus společnosti ATVO jezdí mezi letištěm Marco Polo a stanicí Venezia, Piazza le Roma. Jízda trvá asi 20 minut a jezdí v intervalech  20-50 minut. První autobus odjíždí z letiště v 8:35 a z Piazza le Roma v 7:21. Poslední autobus jede shodně ve 23:30. Cena jedné cesty je 3 € za osobu. Jízdenku zakoupíte v příletové hale nebo u šoféra.
Městský autobus ACTV č. 5 jezdí na železniční stanici Venezia - Santa Lucia. Doba jízdy je 50 minut, jízdenku stojí 1 € jsou k dostání v příletové hale

Letiště: Kolín/Bonn (CGN)
www: www.airport-cgn.de
Doprava do centra města:

Autobus: Do Kolína n. Rýnem na zastávku Breslauer Platz/Hbf jede autobus č. 170 z autobusové stanice před terminálem 2 každých 12-30 minut. Cesta trvá 20 minut.  4.80 €
Do Bonnu na zastávku Bonn Hauptbahnhof jezdí autobus č. 670 z autobusové stanice před terminály 1 a 2 každých 15-30 minut. Cesta trvá 35 minut, dospělí 4.80 €

Taxi: Cesta trvá do center obou měst Kolína nebo Bonu  asi 15 minut.


Letiště: Frankfurt Hahn (HHN)
www: www.hahn-airport.de
Doprava do centra města:

Autobus: Autobus z Frankfurtu do Hahn stoji 11,- €. Odjezd na jižní straně od hlavního nádraží zhruba každou hodinu nebo od Fraportu (nastupiste c.15). Cesta trvvá asi 1 hod 45min.

Vlak: :jezdi S-bahn i vlak

Letiště: Košice (KSC)
www: www.airportkosice.sk
Doprava do centra města:

Taxi: Cesta do centra Košic trvá 15 minut a stojí kolem 250 Sk.

Autobus: Autobus č. 23 odjíždí v pracovní dny z letiště v 6:05, 7:05, 8:05, 11:30, 14:35, 15:35, 18:05 a ve dnech pracovního klidu pouze v 6:05 a 18:05. Cena je 12 Sk.

Letiště: Stockholm Arlanda (ARN)
www: www.lfv.se
Doprava do centra města:

Autobus: Autobus Flygbussarna mají zastávku před  terminály 2, 4 a 5. Cesta trvá asi 40 minut a interval je 10-15 minut. Autobusy Flygbussarna jsou stříbrné s duhovými pruhy. Cena zpáteční jízdenky je 170 SEK a jednosměrné 89 SEK. Děti a mládež do 17 let s rodiči jedou zdarma. Jednosměrná jízdenka pro děti bez rodičů, studenty a seniory stojí 59 SEK za jednu cestu. Nárok na studentskou slevu je třeba prokázat některou ze studentských průkazek. Jízdné se platí přímo šoférovi. Mezi 1:00 a 5:00 je všem cestujícím účtován příplatek 20 SEK.

Vlak: Arlanda Express jezdí v intervalu 15 minut a cesta na hlavnádraží v Stockholmu trvá 20 minut. Do stanice se dostanete po schodištích z terminálů 2, 3, 4 a 5. Jednosměrná jízdenka stojí 180 SEK. Dětí a mládež do 17 let, studenti a senioři platí 80 SEK. Děti a mládež do 17 let v doprovodu rodičů cestují zdarma. O víkendu a ve svátek jedou dva dospělí a až 4 děti za 200 SEK. Jízdenky zakoupíte ve žlutých automatech na letišti nebo na nádraží. Při zakoupení jízdenky ve vlaku se platí přirážka 50 SEK.

Letiště: Vídeň (VIE)
www:viennaairport.com
Automobil: Nejpohodlnější způsob cesty na letiště je použití dálnice A4. Dálniční exit je označen "Flughafen" (letiště) a zavede Vás přímo k terminálu. Další možností je silnice B9, která Vás mimo jiné zavede také ke kargo terminálu a k General Aviation Centru.
Na místě před odletovou halou můžete zastavit na označených místech, ale pouze po dobu vyložení cestujících a zavazadel.

Taxi: Stanoviště taxi se nachází na sever od příletové haly.

Vlak: Vídeňské letiště je spojeno s městem vlakovým spojem City Airport přímo ze stanice Wien Mitte. Jízdné je 9 eur.
Další možností je regionální železniční systém S7 z Wien Floridsdorf přes Wien Nord a Wien Mitte až na letiště. Jízdné je 3 eura.


Autobus: Letiště ve Vídni je obsluhováno následujícími spoji.
Vídeňské letiště <-> Wien Schwedenplatz

Vídeňské letiště <-> UNO-City

Vídeňské letiště <-> Wien Südtiroler Platz - Südbahnhof Wien – Westbahnhof. Cena jízdného je 6 eu

Uvedené údaje považujte za orientační

největší on-line nabídka zájezdů více jak 250 předních českých cestovných kanceláří
neustále aktualizovaná nabídka zájezdů LAST MINUTE zde

NAHORU