Koupání, teplota vody

Teplota vody v nádržích a řekách

koupani

Najít kvalitní a aktuální informace o teplotě vody v českých nádržích, rybnících, řekách a přehradách je poměrně náročné, protože chybí jednotné zdroje informací a především na řadě oblíbených míst vhodných ke koupání se neprovádí vůbec nebo jen individuálně amatérským způsobem. Teplotu vody ve vašem oblíbeném místě, vhodném ke koupání, lze obvykle jen odhadem vyvodit podle referenční teploty vody v nejbližší vodní nádrži, které poskytuje Český hydrometeorologický ústav a podklady přejímají některé zpravodajské servery. Bohužel ani některé známé informační servery, které se umisťují ve vyhledavačích na předních místech neuvádějí nejaktuálnější informace o teplotě vody v nádržích a neuvádí ani datum uvedených dat. Proto se snažím uvádět zdroje, které bývají v poskytování těchto informací nejaktuálnější. Pokud se vám podaří najít web, který nabízí něco nového, aktuálního, uvítám, když se o to podělíte se čtenáři v komentáři, který máte k dispozici na pravé straně stránky. O dost lépe jsou na tom informace o teplotě vody na řekách, kde se provádí pravbidelné měření na mnoha úsecích řek v rámci dalších sledování (výška hladiny,průtok, splavnost).
rozhlas teplota vody vodních ploch v České republice. Údaje poskytuje ČHMÚ
idnes Teplota vodních ploch v ČR uváděné na serveri idnes, je jiná alternativa, týchž údajů
povodí Rozsáhlé informace o teplotě vody na českých a moravských řekách a některých větších potocích. Rychlou informaci získáte po najetí myši na barevnou šipku. poté se vám otevře okénko s informacemi. Informace jsou pod záložkou "jakost". Najte zde také informaci o průhlednosti vody a množství chlórofylu. Pod záložkou "Stavy a průtoky" najdete informace o výšce hlavdiny vody v řece a průtoku, což může zajímat v létě především vodáky.
teplota vody v moři na sousední stránce najdete rozsáhlé informace o teplotě vody v mořích

Koupání v České republice

koupacivody Velice dobré informace o místech a kvalitě koupání na území ČR poskytuje mapa provozovaná Koordinačním střediskem pro resortní zdravotnické informační systémy. Ikonky koupališť na první pohled symbolizují vhodnost vody ke koupání . Po kliknutí na ikonu se zobrazí bližší informace
adresy KHS Adresy krajských hygienických stanic. Na jejich stránkách najete bližší informace o kvalitě vody vhodné na koupání v jimi sledovaných koupalištích.
cesky-aquapark Pěkně zpracovaný Katalog aquaparků a bazénů v ČR
kdesekoupat Obsáhlá mapa vodních ploch vhodných ke koupání na území ČR. Informace jou poze základní, ale je přidáno hodnocení návštěvníků koupacích ploch.
koupani Další přehled vodních ploch vhodných ke koupání na území ČR. Stručný popis, fotografie, vyhledávání.
vyletnik - Přehled vodních ploch vhodných ke koupání na území ČR. Stručný popis, fotografie, vyhledávání. Seznam není zdaleka vyčerpávající
kudyznudy Aktuality a doporučení k příjemnému koupání .
turistik Další poměrně obsáhlý katalog mistv vhodných ke koupání .
největší on-line nabídka zájezdů více jak 250 předních českých cestovných kanceláří
neustále aktualizovaná nabídka zájezdů LAST MINUTE zde

NAHORU